Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yurt Şarları Nasıl?

Soru

Merhaba, ben henüz üniversite sınavına hazırlanmakta olan bir lise öğrencisiyim. İleride ODTÜ’de okumak istiyorum ve yurt şartlarını merak ediyorum. ODTÜ’nün yurt şartları ile ilgili bilgi alabilir miyim?

Çözüldü 0
4 ay 11 görüntüleme Yeni Kullanıcı 2

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba,

  Öncelikle sınavında ve eğitim hayatında başarılar dilerim. Ben de ODTÜ’de okuyan biri olarak sorunu elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım.

  ODTÜ’de bulunan yurtlar KYK yurdu değil ODTÜ’nün kendine ait yurtlarıdır. Bu yönden giriş ve çıkış saatleri biraz daha rahat olabilmektedir. Ayrıca ODTÜ’de yurt şartları ile ilgili kesin bir şey söylenemez. Bunun nedeni okul içerisinde birçok yurt bulunması ve bu yurtların kendi arasında iyi veya kötü olarak ayrılmasıdır.

  ODTÜ’de bulunan bazı yurtlar oldukça kötü iken bazı yurtlar ise iyi olabilmektedir. Eğer belirli bir sıralamaya girerse, okul sana yurt seçme hakkı tanımaktadır. Sana tavsiyem bu haklarını 2, 8 ve 19. yurt olarak kullanmandır. Bu yurtlar okul içerisinde genel olarak en iyi yurtlar olarak kabul görmektedir.

  ODTÜ’de bulunan diğer yurtlar ortalama standartlara sahipken, okul içerisinde bulunmasından dolayı oldukça avantajlı olmaktadır. Sınavında başarılar dilerim.

  En iyi cevap

Bir cevap bırak

Üzgünüm, bu soruyu cevaplamak için izniniz yok.