ODTÜ Ulaşım İmkanları Nasıl?

Soru

Merhaba, ben lise son sınıf öğrencisiyim ve ileride ODTÜ’de okumak istiyorum. Ancak okulun ulaşım imkanları hakkında tam anlamıyla bilgi sahibi değilim. Bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

Çözüldü 0
7 ay 17 görüntüleme Deneyimli Kullanıcı 0

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba, öncelikle sınavında ve eğitim hayatında başarılar dilerim. ODTÜ’de bulunan ulaşım imkanları ile ilgili elimden geldiğince seni bilgilendirmeye çalışacağım. ODTÜ arazisi oldukça geniş olduğundan dolayı ulaşım imkanlarını senin için kampüs içi ve kampüs dışı olarak ayırdım.

    Kampüs İçi: ODTÜ’de kampüs içi ulaşım ringlerle sağlanıyor. Belirli saatler aralığında sürekli olarak okulun farklı bölgelerini dolanan farklı ringler bulunmaktadır. Akşam saatleri ve haftasonları dışında bu ringlerin belirli bir bölgesi bulunmaktadır. Yani hafta içinde okulun bir ucundan diğer ucuna gitmek için ring değiştirmen gerekmektedir. Genellikle bu ringler sık sık gelse de özellikle sabah ve öğle saatlerinde oldukça kalabalık olmaktadırlar. Bundan dolayı okul içerisinde sabah ve öğlen saatlerinde ulaşım biraz zor olsa da diğer saatlerde rahattır.

    Ayrıca okul içerisinde bulunan bazı otostop bölgelerini de kullanarak kampüs içerisinde ulaşım sağlayabilirsin. Okul nüfusu oldukça kalabalık olduğundan bazı zamanlar otostop sıraları da oldukça uzamaktadır.

    Kampüs Dışı: Kampüs dışından ODTÜ’ye veya ODTÜ’den kampüs dışına ulaşım için metro, otobüs ve dolmuş imkanları bulunmaktadır. Maalesef okulda bulunan ringler diğer bölgelere gitmemekte. Metro ile günün birçok saatinde ulaşım sağlanırken; otobüs ve dolmuşlar daha az sıklıkta çalışmaktadır. Eğer geç saatlerde ulaşım ihtiyacındaysan metro kullanmanı tavsiye ederim. A1 ve A2 kapılarında bulunan metro girişlerini kullanarak metro ile ulaşım sağlayabilirsin.

    En iyi cevap

Bir cevap bırak

Üzgünüm, bu soruyu cevaplamak için izniniz yok.