İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nde Yurt Şartları Nasıl?

Soru

Öncelikle merhaba, Bilkent Üniversitesi’nde bir MF bölümüne yerleşmek ve bu üniversitede eğitim görmek istiyorum. Bu sebeple öncesinde okul hakkında bilgi edinmek istiyorum. Bilkent Üniversitesi’nde yurt şartları nasıl?

Çözüldü 0
4 ay 13 görüntüleme 2

Cevap ( 1 )

 1. Öncelikle merhaba Ahmet, Bilkent Üniversitesi hakkında bu şekilde düşünmene sevindim. Ben de şu anda Bilkent Üniversitesi’nde okuyan bir öğrenciyim ve senin bu soruna birinci elden yanıt vermek istiyorum. Öncelikle Bilkent yurtları karma bir yapıya sahip. Karma yapıdan kastım, yurtlar yeniden eskiye doğru sıralanmaktalar.

  Biraz araştırma yaptıysan eğer 82. ver 81. Yurtları görmüş olmalısın. Bu yurtlar gerek dizaynı gerek konforu olarak çok güzel yurtlar fakat özel okul olduğundan dolayı, bu yurtların yıllık ücretleri de pahalı olabiliyor. Yine okulu burslu olarak kazansan bile bu yurtlarda konaklamak için çeşitli gereklilikleri karşılamak durumundasın.

  Bunun dışında genel olarak yurtlar standart odalara ve dizaynlara sahipler. Bazı yurtlar(Özellikle 70 kodlu olanlar) gerçekten sana eski gelebilir. Yurtlarda giriş kısmında kart okutmak için bölümler bulunuyor ve karma olan yurtlarda ise içeride kız-erkek olarak ayrılan bölümler yer alıyor. Ve yine belirtmem gerekir ki, birçok yurtta kantin bulunmuyor fakat mutfak ve buzdolabı bulunuyor. Bu mutfak ve dolaplar karma alan olarak kullanılabiliyor ve her öğrencinin ihtiyacına yönelik olarak düzenleniyorlar.

  Ders çalışabilmek için ise her yurtta özel olarak bulunan çalışma odaları veya çalışma masaları bulunuyor. Bu sayede uzaklara gitmeden kendi yurdunda rahat bir şekilde ders çalışabiliyorsun. Ek aktivite olarak ise bazı yurtlarda bilardo, Süper Lig maçlarını izleyebileceğin TV odaları ve oturma odaları yer almakta.

  Umarım sorularına gereken yanıtları verebilmişimdir. Seni okulumuzda görmek dileğiyle, şimdiden başarılar diliyorum.

  En iyi cevap

Bir cevap bırak

Üzgünüm, bu soruyu cevaplamak için izniniz yok.