Ankara’da Üniversite Okunur Mu? Ankara’da Üniversite Hayatı

Soru

Merhaba, ben lise son sınıf öğrencisiyim ve seneye üniversiteye başlayacağım. İl olarak aklımda Ankara var ancak şehir hakkında bilgi sahibi değilim. Ankara’da üniversite hayatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Çözüldü 0
7 ay 20 görüntüleme Deneyimli Kullanıcı 0

Cevap ( 1 )

  1. Öncelikle merhaba, sınavında ve eğitim-öğretim hayatında başarılar dilerim. Soruna gelecek olursak Ankara’da öğrencilik yapan biri olarak elimden geldiğince sorunu yanıtlamaya çalışacağım.

    İlk olarak Ankara bir büyükşehir olmasına rağmen İstanbul gibi büyükşehirlere nazaran daha sakin bir şehirdir. Nüfusunun da ortalama olmasından dolayı genellikle ulaşım sıkıntısı iş giriş-çıkış saatleri dışında yaşanmamaktadır. Eğlenceli bir gece hayatı ve üniversite hayatı yaşamak için Ankara oldukça ideal bir şehirdir. Ancak İstanbul’da olduğu gibi bir beklentiye kesinlikle girmemelisin. İstanbul’a nazaran daha az eğlence mekanı ve bu tarz aktivitelere katılabileceğin yerler bulunmaktadır.

    İstanbul’un da trafik ve pahalılık gibi dezavantajları bulunduğundan dolayı, öğrencilik hayatı olarak Ankara’yı tercih etmende bi sakınca görmüyorum. Gerek hareketlilik gerekse rahatlık bakımından Ankara oldukça iyi bir öğrenci şehri denilebilir.

    En iyi cevap

Bir cevap bırak

Üzgünüm, bu soruyu cevaplamak için izniniz yok.